Jdi na obsah Jdi na menu
 


Medová (detoxikační) masáž zad

Med se již po tisíciletí používá jako přírodní léčebný prostředek a to nejenom jako součást stravy ale i při zevní aplikaci ve formě masáží. Při terapii pak jde o přírodní tekutý med bez chemických přísad. Med se nanese na pokožku a specifickými hmaty (pumpováním, rolováním atd) se tělo masíruje. Tímto způsobem jsou vysávány toxické látky, které se ukládají hluboko v tělesných tkáních kolem páteře po celou dobu našeho života a přesouvají se na povrch pokožky. Struktura a barva medu na zádech se tak mění podle druhu a množství vyloučených toxinů. Medová masáž se provádí hlavně na zádech, ale někdy se také provádí na stehnech nebo velkých kloubech.

Medovou masáž můžeme použít při velkém počtu civilizačních chorob, které souvisejí s usazováním škodlivin. Oživuje svalstvo zad a silně působí na celý organizmus. Je vhodná při vyčerpání, bolestech zad, napětí, při degenerativních onemocněních velkých kloubů a jako prevence počátečního stadia celulitidy. Při onemocnění orgánů se může medová masáž podílet na jejích vyléčení. Upozorňujeme klienty, že medová masáž silně prokrvuje pokožku a může i bolet! Po masáži, je cítit velmi příjemné zahřátí kůže a osvěžení těla i mysli.

Masáž trvá od 20 do 60 minut v závislosti na jejím průběhu. Masáž je možné absolvovat jednorázově, kdy dobře zregeneruje Vaše záda a šíji a dodá enegrii, nebo jako detoxikační kůru v rozsahu 10 aplikací - 1 x týdně (později už jenom udržovat 1 x měsíčně).


Tato terapie obnovuje detoxikační schopnosti organismu a uvolňuje napětí zádových a šíjových svalů.

 

 Občas můžou nastat krátkodobé doprovodné reakce jako drobná vyrážka, bolest hlavy či únava. V tomto případě doporučujeme dopřát si klid, pohyb na čerstvém vzduchu a hlavně dodržování pitného režimu, který napomáhá vyplavování škodlivin.

 

Kontraindikace:

  • akutní onemocnění
  • vysoký krevní tlak
  • rakovina (event. po dohodě s lékařem)
  • první tři měsíce těhotenství
  • částečně při kožních onemocněních, jiných poraněních

 
 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2020 >>